Головна » Статті » Мої статті

Мовний тренд

або Хто стимулює-організовує другу хвилю русифікації

            Трьохсотсторічне домінування Росії над Україною пустило глибокі коріння. Проходять роки незалежності, а мурло русифікації, коли його не пускають в двері, лізе через вікно. І при цьому здобуває стільки прихильників, що здатне і далі продовжувати чорну справу. Вплив русифікаторів на українську дійсність продовжується навіть після того, як з РФ в Україну посунули кров, смерть, розруха, а свідомі українці зі зброєю в руках стали захищать країну. При тому, що вона лише у мріях виглядає для них матір’ю, а не мачухою.

            Тим часом, навіть збройний опір українців не захищає їх від русифікації, яка накриває Україну новою хвилею. І відбувається це не лише з волі РФ. Під приводом об’єднання україномовних і російськомовних українців для спільного захисту країни українська мова і далі вичавлюється із вжитку. Її в різний спосіб принижують чи то клоуни з «95 кварталу», чи то шоу-програми різних шустерів. А що зробила нова влада для ствердження державної мови – краще не запитувати. Бо відповідь буде одна: ні-чо-го! Мова повсталого народу кинута на самовиживання. Під байдуже гадання – виживе чи не виживе? Від вимог до новопризначених міністрів про обов’язкове знання української мови тхне блюзнірством. Бо насправді чинні міністри і чиновники зчаста ігнорують державний статус мови. При цьому часто – демонстративно і без жодних наслідків для своєї кар’єри. До цього часу в Україні де-факто не має жодного телеканалу, на якому можна було б зберегти вуха від всюдисущого «язика».

            Україна волею долі і крові, яку проливають українці, потрапила у світовий тренд. І схоже, що надовго. Цю ситуацію можна і треба було б використати для створення-розповсюдження української мови – коду нації, яка відроджується. Та замість цього за державний кошт створюються нові російськомовні теле- і радіоканали. А з Росії і навіть з Білорусії рекрутуються журналісти в якості ведучих. Що далі? Що ще готують бариги для подальшої русифікації?

На цю ж тему читайте в статтях: «Про що мовчать розумні українці?», «Мова – ДНК народу», «Мова – передній край борні», «Звичайний «рашизм», «Захистись українською мовою», «Від мовної експансії до окупації», «Хто і для чого торгує українською мовою?», «Мова – оберіг державності».

Категорія: Мої статті | Додав: boleslav (01.12.2015)
Переглядів: 237 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: