Головна » Статті » Мої статті

Не тільки бізнес+Прес-реліз "Данон" 2012

Не тільки бізнес

Компанія «Данон», зіткнувшись з дефіцитом молока для переробки, відшукала джерела фінансування і ініціювала створення низки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОКів), оснащуючи їх холодильним обладнанням, спецтранспортом. Починання виявилось вдалим. Новостворені підрозділи посприяли тому, що кількість молока, виробленого в особистих селянських господарствах (ОСГ), охоплених кооперативними засадами, зросла і підвищилась його якість. Тепер молокопереробні заводи компанії отримують від ОСГ майже третину сировини. Це дозволяє скоротити дефіцит продукції, яка поступає на переробку. Та інтереси подальшого розвитку переробних підприємств, збільшення обсягів виробництва вимагають більших зусиль щодо розвитку СОКів. І тому, за словами генерального директора «Данон Україна» Даріо Маркетті, на загальних зборах акціонерів було прийняте рішення створити структуру,  призначену для фінансової допомоги і зміцнення партнерів в зоні дії молокопереробних заводів. Розпочався пошук фінансово спроможних партнерів, які краще знають той чи інший напрям діяльності. Створили партнерську групу, в якій кожна структура займається тою справою, яку добре знає. Визначили також, хто і в які строки фінансує роботи. Головним завданням «Данон Україна» стало відпрацювання партнерських зв’язків з працюючими СОКами. Фонд «Екосистем» взяв на себе частину фінансування щодо створення нових підрозділів, фахівці канадсько-українського проекту «Підвищення конкурентоспроможності молочного сектору України» зайнялися наданням консультативних послуг, обміном досвідом. Важливе місце в реалізації спільних проектів зайняла Міжнародна Благодійна Організація «Добробут Громад», що є структурою неприбуткової гуманітарної організації «Хейфер  Інтернешнл» (США), якою надано допомогу більше 12 млн. родин, і яка працює в  більше ніж 120 країнах світу. Головний принцип її діяльності, за яким бізнесові правила доповнюються стимулюванням взаємодопомоги,  актуальний для України.

В середньому – по 1,7 корови

Велика біда українського села в тому, що в умовах сучасного нерегульованого та хаотичного ринку з економічного обігу випали не лише окремі селянські домогосподарства, а й цілі сільські громади, в яких після розпаду колгоспів і радгоспів часом не залишилося жодної господарської структури.

Але ж говорити про прибутки в дрібних домогосподарствах того ж молочного напряму, коли в них в середньому по країні нараховується всього по…1,7 корови,  не доводиться. За такого мізерного поголів’я, в умовах використання примітивних технологій, відсутності доходів, модернізувати було просто нічого.

Тож методи діяльності «Добробуту громад», що працює за принципом надання найбіднішим домогосподарствам допомоги у вигляді передачі в дар корів, свиней та іншої живності, а також необхідного обладнання і навіть необхідних знань або навичок, дуже актуальні і нагальні. Адже є одна умова:  обдарована таким чином родина, одержавши цінний подарунок, в свою чергу, після отримання приплоду жіночої статі передасть його іншим сім’ям, що теж потребують такої допомоги.

Такі підходи в умовах розвитку СОКів виявились особливо доречними і ефективними. Про це красномовно свідчать і статистичні дані. Зокрема, за період партнерства за допомогою «Добробуту громад» новостворені українські СОКи вже одержали більше сотні високопродуктивних корів і нетелів. Ближчим часом буде передано ще стільки ж.

Загалом в проект «Розвиток молочарських кооперативів в Україні», в ході якого було створено пункти охолодження молока та штучного осіменіння корів, закуплено необхідне обладнання для вирощування та заготівлі кормів, вже вкладено 31,1 млн. гривень.

Від благодійників – 1,6 млн. доларів

Безперечний успіх першого вдалого проекту з підвищення конкурентноспроможності дрібних селянських виробників на теренах України відбився не лише на настроях поодиноких здавачів молока, а й тих, хто прагне надати їм посильну допомогу.

Так, президент міжнародної благодійної організації «Добробут громад» Віктор Терес в інтерв’ю кореспонденту «ДТ» зазначив, що перші набутки в успішному починанні мотивували штаб-квартиру організації «Хейфер Інтернешнл» розпочати новий, прямий  збір коштів з благодійників в Америці на поглиблення діяльності як за цим, так і за іншими перспективними проектами в Україні.

Завдяки такому прямому збору коштів від приватних донорів вже вдалось зібрати чималу суму в понад 1,6 мільйонів доларів. Значна частина цих немалих коштів буде використана для закупівлі високопродуктивних корів кращих порід для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в Україні.

Як не раз підкреслювали зарубіжні гості, за порядком, який здавна запроваджений в організації «Хейфер Інтернешнл», отримане від подарованих корів потомство жіночої статі буде не тільки вирощено, а й обов»язково передано в дар від перших одержувачів тварин іншим нужденним селянам. В і цьому зарубіжні донори вбачають глибинний сенс. Адже, таким чином, практично буде не тільки стимулюватись ріст молочного поголів’я, а й бізнесові прийоми будуть доповнені реальною взаємовиручкою, що, безперечно, позитивно відобразиться на мікрокліматі в українських сільських громадах.

Важливо й те, що вагома віддача від цього передового починання спонукає партнерську групу не лише взятися за реалізацію другої фази діючого проекту, а й започаткувати два нових.

Дніпропетровщина - попереду

         На початку грудня представники партнерської групи – генеральний директор компанії «Данон Україна» Даріо Маркетті, президент «Хейфер Інтернешнл» П’єр Феррарі, менеджер канадсько-українського проекту «Підвищення конкурентоспроможності молочного сектору України» Каміл Коте, президент МБО «Добробут України» Віктор Терес та інші побували в Дніпропетровській області, де останнім часом досягнуто найбільших результатів в створенні і розвитку СОКів молочного напрямку. Там представники міжнародних організацій разом з керівниками місцевої влади підвели підсумки зробленого і заклали символічну капсулу у фундамент першої в Україні кооперативної навчальної ферми з виробництва молока.

         Показовий і інший факт. В презентації нового проекту взяли участь представники Дніпропетровського обласного об’єднання СОКів, яке стало знову ж таки першою такою структурою в Україні. Факт цікавий. Зростання числа кооперативів вже вимагає координації їх діяльності в масштабах регіонів. На майбутньому кооперативному підприємстві не лише утримуватиметься за сучасними технологіями 120 корів. Тут в спеціально облаштованному класі освоюватимуть нове обладнання, вивчатимуть сучасні технології і практику їх застосування власники ОСГ, які забажають спрямувати свої домогосподарства на розвиток молочного виробництва. А що бажаючих вчитися буде чимало,  свідчить хоча б той факт, що з появою СОКів, які надають повний комплекс послуг  міні-ферм, де утримуються 5 – 10, а то і й 15- 20 корів, їх кількість постійно зростає. Два СОКи з Дніпропетровщини («Світанок Олекандрівки» та «Добробут Андріївки»), коли в них з’явились перші машини, комплекси для вирощування і заготівлі корів, а за тим і пункт штучного осіменіння тварин, змогли суттєво підвищити рівень технології виробництва продукції, підвищити якість молока і прибуток домогосподарств. Тепер щодоби з кожного такого СОКу на переробку надходить по 2 тони молока. І поскільки число бажаючих вступити в об’єднання постійно зростає, відкриваються перспективи подальшого нарощення виробництва до рівня підприємств середньої руки.

Не тільки молоко, а й ягоди

Кооператив «Екофрукт» став третім представленим проектом з розвитку СОКів. Він показовий в тому сенсі, що демонструє процес кооперування дрібних виробників. Зокрема, не обмежується виробництвом і реалізацією молока, а поширюється й і в інші сфери сільського господарства, де проблема впровадження сучасних технологій стоїть не менш гостро. Цікаво, що ідея цього проекту виникла в ході здійснення попередніх проектів.

Співробітництво партнерської групи з СОКом «Лосятинське молочне джерело», який працює в однойменному селищі на Тернопільщині, дозволило фахівцям краще узнати проблеми місцевих селян. Виявилося, що належні їм земельні паї використовуються вкрай неефективно. Виходив парадокс – маючи власну землю, не мали де працювати, щоб заробити на прожиття. На виділені спонсорами кошти було вирішено створити кооператив з вирощування суниць. В об’єднання вступило 150 родин, виділивши сукупно з належних їм земельних паїв 50 гектарів. Ще сотня селян погодилася вирощувати суницю на невеликих окремих ділянках. Складено проект, за яким буде споруджена система крапельного зрошення, пункт для зберігання і переробки ягід та інші об’єкти. Селяни вже цієї весни приступлять до закладення ягідних плантацій.

Президент «Хейфер Інтернешнл» П’єр Феррарі, підсумовуючі багаторічний досвід очолюваної ним організації,  сказав кореспонденту сайту, що люди живуть не одним бізнесом:  «коли селянин або ціла громада, які звелись на ноги завдяки сторонній допомозі, самі стають донорами і допомагають іншим, це стає для багатьох гарною мотивацією до праці, взаємодопомоги».

Бізнес доповнюється благодійністю

Останнім часом частіше звичайного в Україну стали приїзджати ділові люди, започатковано і успішно реалізуються крупні і перспективні проекти комерційних і благодійних структур при підтримці властей. Слово гостям

П’єр Феррарі, президент «Хейфер-інтернешил»:

-  Це моє перше відвідання України. Від Країни, її столиці, людей найліпші враження. Я почуваю себе тут як дома. І проникся певністю, що випробувані в 40 країнах світу наші організації тут потрібні і мають гарні перспективи. Головний принцип нашої діяльності – передача дару. Наша організація працює понад 70 років. В 125 Країнах надано допомогу 12 млн. родинам. Працюємо в основному в сільській місцевості, де, на жаль, найбільше людей і цілих громад, які не можуть увійти в ринок через бідність, брак коштів і ресурсів. Вважаю, що не заможним людям треба не просто давати гроші, а робити це так, щоб створити мотивацію до ефективного господарювання, допомоги тим, хто її потребує. «Хейфер-інтернешил» допомагає цим людям. Їх в світі чимало. Тож наша головна ідея, застосувавши свої підходи, згідно яким даруються не тільки матеріальні дарунки, а й знання, відповідальність, допомогти мільйонам селян світу, "вписатися" в економіку своїх країн, жити повноцінним життям.

Найкращий метод підвищення виробничого потенціалу селянських господарств – це їх об’єднання в кооперативи. Саме тому ми з вдячністю прийняли пропозицію компанії «Данон», яка веде соціально відповідальний бізнес, і тепер працюємо разом над реалізацією цікавих і перспективних проектів.

Хотів би кількома словами торкнутися гендерного питання. Проблема розширення прав і можливостей жінок дуже важлива, має безпосередній стосунок до подолання бідності. Жінки мають великі можливості. Я ще раз переконався в цьому, коли побував з партнерами у Дніпропетровській області, де відбувається реалізація спільних проектів. Там селяни кількох громад взялися за нову для них справу – створення сільських обслуговуючих кооперативів. Діяльність двох таких об’єднань, з якими ми мали змогу ознайомитись викликає схвалення. За короткий строк зроблено чимало, а керують цими кооперативами жінки. І все в їх складній роботі, де багато чого треба робити вперше йде на лад.

Підходи нашої організації вчать людей не лише займатися бізнесом, а й допомогати один одному, тобто не лише брати, а й віддавати, бути не лише реципієнтом ай донором. І це стосуються не лише окремих людей, а й цілих громад. Коли громада стає донором – це велика мотивація до продуктивної праці, взаємодопоги.

                                                                                                                                                  

Даріо Маркетті, генеральний директор компанії «Данон Україна»:

- Проекти про які йде мова не мали б шанси на успіх, не дали б сподіваного результату без ефективної взаємодії бізнесу, благодійної організації і влади. Вироблена нашою компанією стратегія, складовою частиною якої є увага до індивідуальних господарств, збільшення величини кредитів для невеликих фермерських структур добре поєднується з тією благодійною діяльністю, яку проводить «Хейфер інтейнешинл» і її підрозділ в Україні «Добробут громад». Завдяки таким об’єднаним діям селяни з своїми невеликими господарствами, об’єднавшись в кооперативи, мають змогу брати участь в економічних процесах, вести свій бізнес. Майже в кожній країні «Данон» створює кооперативи, маючі на увазі, що це надійний шлях до підвищення ефективності праці, зростання доходів сімей. Поїздка в Дніпропетровську область, де успішно реалізуються спільні проекти викликала позитивні емоції. Ми були вражені енергією, навичками людей, які взялись за реалізацію всього наміченого. В них хороша мотивація, а це шлях до успіху.

Каміл Коте, менеджер Канадсько-Українського проекту «Підвищення конкурентоспроможності молочного сектору України»:

- Наша організація – Федерація молочних кооперативів займається розвитком кооперативних засад багато років. За цей час у нас виросло 17 великих кооперативів. Свій досвід ми маємо передати українським селянам. Вважаю, що кооперація в України має гарні перспективи. ; чотири роки тому я побував в Україні, за час що минув українські фермери стали сильнішими. Переконаний, що вони наберуться ще більшої сили, коли об’єднаються в кооперативи. Своє завдання ми бачимо в тому, щоб консультувати, навчати тих, хто хоче добре робити свою справу
ПРЕС-РЕЛІЗ

 «Данон» продовжує розвивати українське село: сімейні ферми
Київ, Україна, 18 грудня, 2012: Компанія «Данон» та Міжнародна благодійна організація «Добробут громад» в черговий раз підвели піврічні підсумки проекту «Розвиток молочних кооперативів».

Станом на листопад 2012 року отримає підтримку більше 3000 індивідуальних господарств, об'єднаних в молочні кооперативи, створених в рамках проекту «Розвиток молочних кооперативів».
Основними тенденціями в розвитку молочних кооперативів в 2012 році стали: перетворення приватних фермерських господарств у сімейні ферми та запуск програми соціальних грантів для підтримки сільських громад.
Переваги створення сімейної ферми в порівнянні з приватним господарством очевидні - сім'я отримує більший дохід від виробництва молока при відносно незмінних затратах праці. Удої молока підвищуються на 10-25%, з'являється можливість керувати сезонністю молока (реалізовувати за вищою ціною в зимовий період).
Частка членів кооперативів, які є потенційними власниками міні-ферм сімейного типу, в загальній кількості учасників проекту складає близько 20%. «Данон Україна» стимулює індивідуальні господарства до створення міні-ферм сімейного типу шляхом впровадження програм кредитування. У цьому році більш ніж 15 сімей отримають кредити на розвиток сімейних ферм на загальну суму понад 100 000 Євро. При цьому, крім пільгового кредитування кооператив за підтримки «Данон Україна» та МБО «Добробут громад» має можливість підтримати власників міні-ферм сімейного типу, надавши їм обладнання для доїння, охолодження молока, годування та догляду за коровами, а також самих корів для збільшення кількості та якості поголів'я. Всі проекти будівництва та реконструкції міні-ферм сімейного типу супроводжують технологи-консультанти по молочному тваринництву.
Даріо Маркетті, генеральний директор, «Данон Україна»: «Компанія« Данон Україна »продовжує стимулювати розвиток аграрної галузі України шляхом підтримки приватних виробників. За останні два роки ми інвестували 650 тисяч євро в проект «Розвиток молочних кооперативів». До кінця поточного року заплановано спрямувати на розвиток кооперативів ще близько 550 тисяч Євро. Основною місією проекту є розвиток економічного потенціалу та підприємницьких здібностей сільського населення. Члени наших молочних кооперативів знаходять економічну незалежність, вчаться фермерському справі і управління власним міні-підприємством.
Я неодноразово говорив про те, що для повноцінного відродження молочної галузі недостатньо налагодити виробництво молока, потрібно підвищити попит. Рівень споживання молока в країні нижче, ніж, наприклад, у сусідніх європейських країнах, що позначається і на економіці, і на здоров'ї українців. Компанія «Данон» шукає підтримки держави в розробці та реалізації стратегії, спрямованої на те, щоб повернути молочні продукти в раціон українців ».
 
Віктор Терес, президент МБО «Добробут громад»: «Проект« Розвиток молочних кооперативів », впроваджуваний« Данон »спільно з МБО« Добробут Громад », охоплює понад 3000 індивідуальних господарств, яким відкрилася можливість, об'єднавшись у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи постачати молочну сировину на підприємства «Данон» без посередників. При цьому вони отримують не тільки стабільний дохід, але і більш високу ціну за молоко за рахунок надбавок за підвищений вміст жиру та інші показники якості, які поліпшуються завдяки контролю, охолодження молока і стимулюванню бонусами. Члени кооперативів мають доступ до навчання програмам, послугам заготівлі кормів по собівартості, вони також забезпечуються необхідним устаткуванням через кооперативи. Окремої уваги заслуговує принцип передачі дару: в рамках проекту сім'я отримує нетелей та зобов'язується передати перше потомство жіночої статі, вирощеного до такої ж кондиції, як і отримане безпосередньо тварина, іншому членові кооперативу. Таким чином, в 2011-2012 рр.. українським родинам було подаровано 200 нетелей, і ще 20-30 планується передати членам кооперативів у Херсонській області до кінця року ».
Також у 2011-2012 роках силами співробітників компанії «Данон Україна» встановлено 9 дитячих майданчиків у селах, де функціонують молочні кооперативи.
 Цієї осені стартувала програма соціальних грантів, спрямованих на поліпшення якості життя сільських жителів. В даний час на розгляді знаходяться 4 заявки від кооперативів у Херсонській, Дніпропетровській та Полтавській областях на загальну суму 80 000 грн. Кошти будуть спрямовані на цільові проекти - ремонт у дитячому садку, модернізацію опалювальної системи дитячого садка, установку вуличного освітлення та обладнання спортивного залу в селах, де працюють кооперативи.
Проект розвитку молочних кооперативів здійснюється спільними зусиллями ТОВ «Данон Україна» та Міжнародної благодійної організації «Добробут громад» (Heifer-Ukraine) за фінансової підтримки Данон екосистем Фонду та Хейфер Інтернешнл. Загальне фінансування проекту складає 1,1 мільйон євро і розраховане на два роки.

Група компаній «Данон» - світовий лідер з виробництва молочних продуктів. Місія «Данон» - нести здоров'я через продукти харчування якомога більшій кількості людей в світі. Компанія «Данон» працює в Україні з 1998 р. Сьогодні компанія реалізує в Україні широкий спектр продуктів під ТМ «Актімель», «Активія», «Растішка», «Даніссімо», «Живинка», «Веселий пастушок», «Простоквашино», «Тема», «Смішарики», «Біобаланс», «Галактон», «Кремез».
У 2006 році компанія «Данон» придбала молокозавод «Родич» у місті Херсон, який був модернізований і отримав нову назву «Данон Дніпро». Сьогодні на заводі випускається близько 50% продукції «Данон».
У 2011 р. в результаті об'єднання компаній «Данон» і «Юнімілк» до активів «Данон» приєдналися Київський міськмолокозавод «Галактон» і Кременчуцький міськмолокозавод «Кремез».
Більш докладно про групу компаній «Данон» див. http://www.danone.ua

Міжнародна благодійна організація «Добробут Громад» (Heifer-Ukraine) - недержавна неприбуткова благодійна організація, яка працює з сільськими громадами для покращення добробуту родин, піклуючись про довкілля, шляхом надання допомоги у вигляді тварин, рослин, знань, а також інших ресурсів для того , щоб допомогти сім'ям відчути впевненість у своїх силах. Наша організація входить до мережі «Хеферу Інтернешенл», засновану в 1944 році в США, яка виконує проекти у 125 країнах світу. Починаючи з 1994 року в Україні було розпочато 71 проект, більше 15,5 тисяч сільських сімей, об'єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, отримали допомогу у вигляді високопродуктивних сільськогосподарських тварин, елітного насіння рослин та сільськогосподарське обладнання, технічної та консультативної підтримки. www.heifer.org.ua.


«Данон Україна»
Менеджер із зовнішніх комунікацій
Ганна Сандалова

Anna.SANDALOVA @ danone.com
 Прес-служба
компанія Willard
Оксана Гоголь
  
  Oksana.Gogol @ twg.com.ua
 МБО «Добробут громад»
Координатор з комунікації та зв'язків з громадськістю
Ганна Карнаух,
(044) 490-7629
Anna.Karnaukh @ heifer.org.ua

Категорія: Мої статті | Додав: boleslav (12.12.2011)
Переглядів: 816 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: