Головна » Статті » Мої статті

Полуниця тепер в СОКу + 2 Прес-релізb від "Данон" 2012-2013


Працююча в Україну компанія «Данон», світовий виробник якісних молочних продуктів, відома реалізацією програми соціально орієнтованого бізнесу, підтримкою особистих селянських господарств. Разом з партнерами - Міжнародною благодійною організацією «Добробут громад» вона надає фінансову і матеріальну підтримку сільським обслуговуючим кооперативам (СОКам). Це дозволяє, з одного боку, сприяти підвищенню доходів селян, соціальному розвитку сільських територій, а з іншого, нарощувати заготівлю сировини для компанії. Більше двох десятків молочних СОКів створені і успішно працюють в Херсонській, Дніпропетровській, Запорізькій та інших областях. У минулому році успішно завершена перша фаза проекту «Розвиток молочних кооперативів в Україні». Більше двох десятків СОКів забезпечені обладнанням для збору та охолодження молока. Більше тисячі сільських сімей підвищили свої заробітки завдяки поліпшенню якості та збільшенню обсягів виробництва молока. А компанія, в свою чергу заготовила сировину високої якості.

Об'єднані - значить захищені

У розвитку такого взаємовигідного співробітництва зроблений ще один важливий крок. У селі Лосятин Кременецького району Тернопільської області був представлений новий проект, який розширює сферу діяльності СОКів. Успішна реалізація проектів по створенню молочних кооперативів дозволила партнерам зайнятися створенням першого в Україну кооперативу з вирощування полуниці. В село з такої нагоди приїхали численні гості. Міжнародних спонсорів представляли віце-президент «Данон-груп» Жиль Бурло, президент МБО «Добробут громад» Віктор Терес. Були й представники влади Тернопільської області та Кременецького району, сусідніх областей. Особливістю заходу стало те, що в ньому поєднувалося підведення підсумків зробленого з презентацією планів подальшого розвитку проекту «Розвиток полуничних кооперативів в Україну».

Слабкою стороною в сільському господарстві Україні є те, що особисті селянські господарства, що виробляють більшу частину молока, овочів, ягід через роздробленість і примітивні технології не можуть стати повноцінними учасниками ринку. Тому сільські території відстають у соціальному розвитку, а переробні підприємства відчувають дефіцит якісної сировини для переробки. Причому, така проблема характерна не тільки для виробництва молока, а й виробництва ягід, зокрема, полуниці. Потреби країни всього на третину забезпечуються вітчизняної полуницею, і дефіцит ягід компенсується імпортом, в основному з Польщі та Китаю. Позитивний досвід створення молочних кооперативів вирішено було поширити і у виробництві ягід. Адже для успіху компанії, у виробництві якої важливе місце займають йогурти, важливо не тільки якісне молоко, але і ягоди. Підходи для створення нового, «полуничного» проекту схожі з тими, які застосувала компанія в сфері виробництва і заготівлі молока в дрібних господарствах. Важливо було об'єднати селян, зайнятих вирощуванням полуниці в СОК і тим самим забезпечити істотне зростання, як доходів домогосподарств, так і виробництва та якості полуниці.

Вибір Лосятина, як місця впровадження проекту, не випадковий. Це одне з тих сіл, розміщених неподалік від знаменитої Почаївської Лаври, селяни якого, використовуючи сприятливі умови, багато років займаються виробництвом ягід та їх торгівлею. Тут накопичено чималий досвід вирощування ягід, ряд сімей займається цим промислом з покоління в покоління. Але в умовах нинішнього конкурентного ринку, що вимагає чималих вкладень у виробництво, досягнення місцевої громади у виробництві  ягід більш ніж скромні. Адже розрізненість селян, кожен з яких копошиться на невеликих ділянках, використовує різні, в основному не продуктивні, застарілі сорти і примітивну технологію не вписується в сучасний ринок. Результати такої роботи, як правило, невтішні. Маючи родючу землю, сприятливий клімат працьовиті люди, діючи наодинці не можуть належним чином забезпечити свої сім'ї і наситити ринок продукцією, яку вирощують. Багато лосятінців, не маючи можливості заробити вдома, виїжджають на заробітки за кордон. До речі, працюють сезонно в Польщі і займаються в чужому краю тим, чим можна займатися вдома - вирощують і збирають полуницю.

Соціальна відповідальність бізнесу

Ділові, детально обгрунтовані пропозиції розробників нового проекту знайшли благодатний грунт. Як селяни, так і місцева влада - сільські, районні, обласні проявили зацікавленість у проекті, що призвело до успішної реалізації першої його фази. Для здійснення реалізації програми «Екофрукт» компанія «Данон», разом з партнерами-благодійниками виділяють 1,7 млн. євро. Уже до 2014 року півтисячі сімей, які займаються вирощуванням і збутом полуниці, об'єднаються в СОК, який створить всі умови для спільного, більш продуктивної праці. Члени кооперативу, які працюють на своїх земельних ділянках, отримають можливість придбати високопродуктивну розсаду, добрива, оптом реалізувати вирощене. Але головні перетворення відбудуться на кооперативному поле, де до цього терміну буде закладена 50-ти гектарна плантація, а полуниця буде вирощуватися за новітніми технологіями - із застосуванням комплексу машин, мульчуванням грунту, крапельним зрошенням. Це дозволить на порядок підвищити якість ягід і їх врожайність.

Багато чого з наміченого в програмі вже виконано або знаходиться в стадії реалізації. Особливість заходу, який проходив у Лосятині полягає в тому, що одночасно з оголошенням планів на майбутнє підводилися підсумки реалізації проекту. Для цього багато зусиль доклали як іноземні учасники проекту, так і представники місцевої влади. Компанії «Данон Україна» і «Дансорс», МБО «Добробут громад», Екосистема фонду Данон подбали, щоб закупити комплекс машин з вирощування полуниці, холодильне обладнання для збереження розсади та вирощених ягід. Цю сучасну техніку розмістили в складському приміщенні і на майданчику машинного двору, виділених місцевою сільрадою для потреб кооператорів. За кошти районного бюджету прокладена асфальтована дорога протяжністю півкілометра, яку в подальшому доведеться продовжити до поля, де закладаються полуничні плантації.

«Полуничний проект» вже працює. З 2011 року закладено демонстраційне поле - кооператори не тільки виробляють на ньому товарну полуницю нового перспективного сорту, а й проводять семінари, майстер-класи. І не тільки для лосятінцев, а й для селян навколишніх сіл. Це поле в поєднанні із знову відкритим в селі навчальним класом являють собою своєрідний навчальний центр, де жителі Лосятина та навколишніх сіл вчаться передовим технологіям вирощування ягід. Ось і тепер кооператори запросили гостей на демонстраційне поле. Після проведення тренінгу та майстер-класу господарі запропонували взяти участь в закладці чергової ягідної плантації прибулим в село гостям. Журналісти теж дістали змогу взяти участь в закладці плантації. Щоправда,працювати довелось в негоду, але дощ, якраз на  урожай не  міг стати на заваді.

Демонстраційне поле, яке закладено на гектарної площі і вже дає товарну продукцію, являє собою еталон майбутньої полуничної плантації. Для її посадки закуплено 72 тис. саджанців суниці одного з кращих сортів, площа насаджень займе ще 10 гектарів, а до 2014 року загальна площа її становитиме півсотні гектарів. Ні за площею, ні, тим більше, за технічним оснащенням їй не буде рівних в країні. У той час, як кооператори та їх гості засаджували полуницею чергові ділянки, поруч працювала землерийна техніка - рили котлован для водонакопичувача, необхідного для налагодження найбільш ефективного та економного крапельного зрошення. Щоб плантація, яка закладається «працювала» на рівні кращих європейських стандартів, застосовуються новітні технології. Використовується, зокрема, фріго-розсада найвищої категорії, здійснюється мульчування грунту спеціальною плівкою, що оберігає його від висихання, а саджанці полуниці - від бур'янів.

Нова професія «Джерела»

Успіх нового «полуничного» проекту став можливий тому, що люди, які зайнялися безпосередньою його реалізацією, вже накопичили необхідний досвід спільної роботи. В Лосятині кілька років тому був створений і добре проявив себе в роботі СОК «Лосятинське молочне джерело».

- Кооператори, - розповів «ДТ» їх керівник Микола Новосад, - хоча і працювали непогано (зуміли довести в минулому році обсяг заготівель майже на 300 тис. гривень), повного задоволення від зробленого не отримували. В умовах, коли в селі немає жодного значного сільгосппідприємства і люди виїжджають на заробітки або перебиваються роботою на півторагектарних паях, СОКу треба було розширювати сферу впливу, нарощувати кількість і якість послуг. Тому, за допомогою міжнародних благодійників, які передали в дар кооператорам тварин, вони зайнялися ще й свинарством. А коли з'явилася можливість зайнятися реалізацією масштабного проекту, та ще такого, який здатний вивести традиційний промисел жителів села на нові горизонти, початкуючі кооператори зустріли з ентузіазмом. Тим більше, що на цей раз, враховуючи потенційні можливості розпочатої справи, їм підставили плече не тільки міжнародні компанії та організації, а й сільрада, районна та обласна влада. За короткий термін Лосятинський СОК став солідною і перспективною госпструктурою. З'явився власний офіс, складські приміщення, машинний двір .... і навіть можливість задовольняти запити односельців і селян із сусідніх сіл в навчанні, щоб переймати досвід у спеціально обладнаних класі і на демонстраційному полі.

Лосятинців, що перетворили презентацію нової фази «полуничного» проекту в свято (в місцевому Будинку культури приїзжих благодійників вітала громадськість, відбувся концерт художньої самодіяльності), можна зрозуміти. Для них проект, благодатні результати якого селяни вже відчули, став важливим і близьким. Адже він стосується не тільки окремих людей, що вступили в кооператив, а й усіх сімей, які займаються вирощуванням ягід. З виникненням багатопрофільного СОКу у жителів Лосятина і ближніх сіл з'явилася можливість не тільки вчитися передовим технологіям, але й через кооператив проводити на присадибних ділянках заміну старих, звироднілих сортів, на нові, високопродуктивні, поліпшити умови збуту продукції. На зміну обтяжливим роздрібним продажам з далекими поїздками приходить вигідний опт, здійснюваний безпосередньо в селі. Цілеспрямоване сортооновлення і перехід на сучасні технології вирощування ягід дозволяють формувати великі партії однорідної продукції, для якої завжди знаходиться покупець. Та ж «Данон Україна» не в останню чергу ініціювала проект для того, щоб підвищити якість виробленої продукції. Бо, за висловом одного з її керівників, «без хороших ягід не отримаєш відмінного йогурту».

Проект, який стосується вирощування і збуту полуниці, починається в Лосятині, але їм не обмежується. Оскільки передбачено, що кошти, накопичені кооперативом за допомогою міжнародних компанії і організацій та місцевої влади, будуть використовуватися для розширення полуничних плантацій, підвищення їх продуктивності, для реплікації проекту в інші громади. У повній відповідності з принципом: сьогодні допомагають тобі, щоб завтра ти допоміг тим, хто цього потребує. За рахунок таких підходів проект здійснює вплив на життя та економіку усієї округи. І він, в міру реалізації наміченого, зростає. Показово, що під час обговорення проекту було зазначено, що його реалізація надасть сприятливий вплив не тільки на економіку Лосятин, а й усього краю. Заговорили про необхідність заводу з глибокого заморожування полуниці, про підготовку кваліфікованих кадрів в місцевому СПТУ.

На світлинах: дощ під час висаджування розсади полуниці – на гарний врожай

ПРЕС-РЕЛІЗ

 

Полуниця в йогуртах «Данон»  - наша, українська. Смачного!

 

17 грудня 2012, Україна, Київ: Попит на полуницю щорічно зростає на 30 -50%.  І зараз для розвитку ринку української полуниці дуже важлива підтримка  вітчизняних виробників. Цього року в Тернопільській області відкрито проект по створенню мережі сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів з вирощування полуниці.

 

Влітку 2012 р. був зібраний перший врожай полуниці з 1 га пілотного демонстраційного поля. Цього ж року було завершено посадку 10 га полуниці власниками індивідуальних селянських господарств - членами сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу (СОК) «Лосятинське молочне джерело» (с. Лосятин, Тернопільської області), які об’єднали свої паї для вирощування високоврожайної якісної полуниці із застосуванням передових технологій.  Високосортна розсада була висаджена на підготовлених ґрунтах з системою крапельного зрощення. Перший врожай від 10 га насаджень очікується влітку 2013 р. та  забезпечить 100% потреб у полуничних наповнювачах для продукції «Данон» в  Україні!

 

Олів’є Грімо, директор з закупівель компанії «Данон Україна»: «Проект розвитку полуничних кооперативів для «Данон Україна» - це не тільки можливість забезпечити наше виробництво високоякісною ягідною сировиною, а і внесок в розвиток регіону шляхом створення джерела стабільного доходу для жителів Тернопільської області . Як і в проекті з розвитку молочних кооперативів, соціальна складова цього проекту дуже вагома для нас. В цьому році на сезонні роботи було залучено 58 місцевих жителів. Та вже в 2013, у зв’язку зі збільшенням площі засадження на 10 гектар та збором врожаю з першого поля, працювати  на своїй землі залишиться значно більше сільських жителів, які за відсутності роботи часто змушені виїжджати на заробітки до інших країн».

 

Створення мережі СОКів з вирощування полуниці фінансується за кошти «Екосистем Фонду Данон», компаній «Данон Україна», «Дансорс» та міжнародною благодійною організацією «Добробут громад». Мета проекту – допомогти принаймні 500 власникам особистих селянських господарств підвищити їх прибутки на 11-20% шляхом об’єднання для вирощування полуниці з використанням сучасних технологій та організації гуртового продажу врожаю .

 

Перша фаза програми розвитку полуничних кооперативів, яка розпочалася у 2012 р., триватиме до 2014 р. За цей час планується інвестувати близько 2 млн. Євро та висадити додатково 40 га полуниці.

В межах проекту передбачається забезпечення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу (СОК) ґрунтообробним обладнанням, устаткуванням та виробничими потужностями для крапельного зрошування (високоефективна та економна система поливу).  Більшість з переліченого обладнання вже закуплено та успішно працює. На базі кооперативу планується також встановлення спеціальних охолоджуючих камер, які дозволять забезпечити належні умови зберігання ягід.   

 

Підвищення врожайності буде забезпечуватись завдяки використанню якісної безвірусної фріго-розсади полуниці, новітніх технологій посадки й обробки саджанців. Більшу частку від зібраного врожаю полуниці будуть закуповувати компанії «Данон Україна» та «Дансорс» для виготовлення ягідних наповнювачів для молочних продуктів «Данон».

 

Кооператив «Лосятинське молочне джерело» активно підтримується також і місцевою владою: приміщення під офіс було надано головою Лосятинської сільської ради Надією Яківною Завалевською, а кошти на його ремонт виділено з районного бюджету. Крім того, вже кілька років поспіль Кременецька районна рада  надає фінансову підтримку кооперативу: цього року на закупівлю необхідного сільськогосподарського обладнання було виділено 50 000 гривень.

 

Віктор Терес, президент МБО «Добробут громад»: «Сьогодні можна з впевненістю сказати, що перша стадія проекту успішно впроваджується в Кременецькому районі. Члени СОКу задоволені реалізацією проекту, адже у них є чудова можливість знайомитися з новітніми технологіями та підходами до промислового виробництва полуниці. Цього року вони отримали можливість закупити високопродуктивні саджанці безвірусної розсади за гуртовими цінами тільки завдяки тому, що вони є членами кооперативу».

 

Група компаній «Данон» - світовий лідер з виробництва молочних продуктів. Місія «Данон» - нести здоров'я через продукти харчування якомога більшій кількості людей в світі. Компанія «Данон» працює в Україні з 1998 р. Сьогодні компанія реалізує в Україні широкий спектр продуктів під ТМ «Актімель», «Активія», «Растішка», «Даніссімо», «Живинка», «Веселий пастушок», «Простоквашино», «Тема», «Смішарики», «Біобаланс», «Галактон», «Кремез».

У 2006 році компанія «Данон» придбала молокозавод «Родич» у місті Херсон, який був модернізований і отримав нову назву «Данон Дніпро». Сьогодні на заводі випускається близько 50% продукції «Данон».

У 2011 р. в результаті об'єднання компаній «Данон» і «Юнімілк» до активів «Данон» приєдналися Київський міськмолокозавод «Галактон» і Кременчуцький міськмолокозавод «Кремез».

Більш докладно про  компанію «Данон» див. http://www.danone.ua

«Екосистем фонд Данон» - міжнародний фонд компанії «Данон». В Україні діяльність «Екосистем фонд Данон» спрямована на підтримку та розвиток аграрного сектору, у тому числі шляхом прямих інвестицій. З 2010р. «Екосистем фонд Данон» в Україні приймає участь в реалізації проектів «Молочні кооперативи» та «Фруктові кооперативи», які спрямовані на різносторонню підтримку малих молочних та фруктових хазяйств в Україні. Детальніше про  «Екосистем фонд Данон» див. на сайті: http://ecosysteme.danone.com

 

Компанія «Дансорс» – дочірнє підприємство «Данон», основною метою якого є централізація закупівель на глобальному рівні  та розвиток постачальників.

 

МБО «Добробут громад»: Міжнародна благодійна організація «Добробут громад» (попередня назва «Хейфер Проджект Інтернешенл») – неурядова неприбуткова благодійна організація, що працює  із сільськими громадами для підвищення  добробуту сільських  родин з урахуванням інтересів захисту довкілля. Починаючи з 1994 року в Україні започатковано 71 проект. Більше 15,5 тисяч  власників індивідуальних селянських господарств та сімейних ферм, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, отримали допомогу у вигляді високопродуктивних сільськогосподарських тварин, елітного насіння рослин, сільськогосподарського обладнання, технічної й консультативної підтримки в проектах розвитку сільських громад. В таких проектах допомога також надається  родинам, що постраждали від техногенних та стихійних лих; впроваджуються агроекологічні проекти; ініціативи щодо підтримки сільської молоді та дітей й забезпечення рівних прав та можливостей  чоловіків та жінок. Діяльність МБО "Добробут громад" орієнтована на комплексний розвиток сільських громад. Наші проекти охоплюють кілька пов'язаних між собою завдань в галузі розвитку, у тому числі: забезпечення доступу на ринки для дрібних виробників сільськогосподарської продукції та інших послуг пов’язаних з ними, створення нових або покращення існуючих збутових ланцюжків, мобілізація громад, освіта та підготовка кадрів, розвиток потенціалу лідерів громад тощо.

Організація належить до мережі «Хейфер Інтернешенл», заснованої в 1944 році у США, яка виконує проекти у 125 країнах світу та надала допомогу більше 13,6  млн родин.

Більше інформації: http://www.heifer.org.ua

ПРЕС-РЕЛІЗ

 

«Данон Україна» повідомляє про зростання чистих доходів на 14% в 2012 році

 

Київ, Україна, 27 лютого, 2013:  Якість, охорона праці і турбота про здоров’я українців залишаються стратегічними пріоритетами компанії «Данон Україна» в 2013 році. «2012 рік був успішним для «Данон Україна», про що свідчить зростання чистих доходів на 14%, – коментує Даріо Маркетті, генеральний директор компанії. – Ми раді повідомити, що разом з нашими співробітниками і партнерами перебуваємо на шляху постійного розвитку».  

 

 У 2012 році ринкова доля Данон в Україні зросла на 0,5% і досягла відмітки 18,9% за даними Neilsen. Як пояснює Даріо Маркетті: «Досягнення такого зросту обумовлено виведенням на ринок нових продуктів та розширенням асортименту традиційних та новітніх продуктів усіх цінових категорій».

 

Впродовж  2012 року в модернізацію заводів «Галактон», «Данон Дніпро» та Кременчуцького міськмолокозаводу було інвестовано сімдесят три мільйони гривень. У поточному році компанія планує інвестувати ще 100 млн. грн., які підуть на удосконалення систем контролю безпеки і якості продукції, а також на забезпечення найвищих стандартів праці на виробництві. "Модернізація об'єктів компанії в Україні відбувається відповідно до стандартів ISO і HAACP", – стверджує генеральний директор «Данон Україна».

 

«Данон Україна» продовжує інвестувати і в розвиток свого персоналу. Так, за минулий рік загальна кількість співробітників збільшилась на 3%. Компанія також підвищує професійний рівень своїх фахівців: в 2012 році зросла кількість годин навчання до 23 годин на одного співробітника за рік, при 21 годині в 2011 році. А  кожен п’ятий співробітник отримав підвищення або розширення сфери його відповідальності. 

 

Покращення здоров'я українців – ще один ключовий пріоритет розвитку компанії. У 2013 році завдяки безпрецедентному державно-приватному партнерству чотирьох молочних виробників, в тому числі «Данон Україна», а також Міністерства охорони здоров’я та Міністерства аграрної політики України, комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин і низки неурядових профільних асоціацій, було створено інформаційний проект «Три молочні продукти на день». «Ми вирішили сприяти покращенню здоров’я українців шляхом інформування та навчання громадськості стосовно необхідності і користі від вживання трьох молочних продуктів на день, – пояснює Даріо Маркетті. – Ця освітня програма має на меті збільшити споживання молочних продуктів промислового виробництва на  5% щороку».

 

Група компаній «Данон» – світовий лідер з виробництва молочних продуктів. Місія «Данон» - нести здоров’я через продукти харчування якомога більшій кількості людей у світі. Компанія «Данон» працює в Україні з 1998 року. Сьогодні компанія реалізує в Україні широкий спектр продуктів під ТМ «Актімель», «Активіа», «Растішка», «Даніссімо», «Живинка», «Веселий пастушок», «БіоБаланс», «Тьома», «Простоквашино», «Галактон», «Смешарики», "Кремз". 

В 2006 році компанія "Данон" придбала молокозавод «Родіч» у м. Херсон, який було модернізовано та перейменовано на «Данон Дніпро». Зараз на заводі виробляється до 50% продукції «Данон».

В 2010 році в результаті об’єднання компаній «Данон» та «Юнімілк» до активів  приєднано Київський міськмолокозавод «Галактон» та Кременчуцький міськмолокозавод «Кремез», які інтенсивно модернізуються відповідно до стандартів «Данон». Більше інформації: http://www.danone.ua






Категорія: Мої статті | Додав: boleslav (07.08.2012)
Переглядів: 2372 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: