Головна » Статті » Мої статті

У категорії матеріалів: 254
Показано матеріалів: 241-250
Сторінки: « 1 2 ... 23 24 25 26 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Едуард Русяновський

Мітки: в число принижених можуть потрапляти не лише люди, а й цілі міста. Дніпропетровськ, де нещодавно відбулось чотири вибухи – одне з них. Про два періоди радянської доби- петровський і дніпропетровський - навіть згадки не залишилося. Чому змаліло місто над Дніпром. Питання: хто головніший в області – Дніпропетровськ чи Кривий Ріг. Відповідь: Звісно, що Донецьк. Чому приїздила ціла когорта високо посадовців в місто, де відбувся теракт – щоб «відмітитись», чи щоб вирішити гострі проблеми міста. Втім, серед принижених українських міст фігурує й Київ, жителі якого відсторонені від управління та Одеса, яку всупереч її прагматичності і схильності до бізнесу втягують в політично-кримінальні розбірки.

Мої статті | Переглядів: 377 | Додав: boleslav | Дата: 05.09.2012 | Коментарі (0)

Едуард Русяновський

Кілька місяців тому в ВР сталась подія, яка за визначенням мала змінити порядки, якщо не в країні в цілому, то принаймні в парламенті. Маю на увазі вчинок народного депутата Романа Забзалюка, завдяки якому громадськості була розкрита детальна схема купівлі-продажу парламентарів, з усіма паролями, явками, платою за зраду… Влада зреагувала передбачувано. Грізна до опонентів влади Генпрокуратура в очевидній спробі підкупу не вгледіла криміналу. І очільник солідного відомства, не довго думаючи перевів конфлікт в моральну площину. Тож потужні державні структури, які залюбки беруть під контроль, прискіпливо розбираються звідкіль в того чи іншого  громадянина взялась сотня доларів, не проявила жодного інтересу до походження майже півмільйона доларів, навіть не намагаючись з’ясувати, хто їх заробив чи вкрав, хто кому передав і, зрештою – сплачені за них податки чи ні. Така індиферентність була очікувана. Влада могла вдатися до різких рухів – покарати як тих, хто вербував «тушок», платив грубу плату за зраду, так і того, хто своїми діями викрив злочин. Але цей сценарій, хоча його дуже кортіло здійснити, щоб провчити розвідника, який проник в злодійський табір зрештою відкинули. Розворушити таку купу гною, яка накопичилась в парламенті нинішнього скликання було небезпечно – занадто багато таємного, вчиненого владцями стало б явним. Владна вертикаль вдалась до замовчування скандалу, представила його, як просте непорозуміння між фракціями і депутатами. І, ясна справа, намагається виставити Забзалюка в невигідному для нього світлі. В плані намірів і дій влади все було очікуваним.

 

Мої статті | Переглядів: 381 | Додав: boleslav | Дата: 04.29.2012 | Коментарі (0)

Євген Іваненко

Мітки: Олександр Невський, його взаємини з шведами і німцями. Хан Батий і його син Сартак. Покірність Орді – доблесть чи ганьба. До питання віровідступництва

Вже відомо,що на інавгурації Володимира Путіна крім перших осіб СНД будуть присутні його друзі-соратники – скандальний екс-прем’єр Італії Берлусконі та не вельми шанований нині на батьківщині екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер. Перший заслужив таку повагу ВВП завдяки лоббуванню інтересів Росії в ЄС, а другий виявив особливу прихильність до дітища Путіна «Газпрому», ставши менеджером цього відомства. Але ці факти зовсім не означають особливу прихильність Путіна, який розпочинає свій третій-четвертий президентські строки, до Європи. Скоріше навпаки. ВВП не приховує зневаги до ЄС, як і до всього що знаходиться на Заході, вважаючи, що європейська цивілізація йде до занепаду. Тим часом, як Росія має неабиякі перспективи розвитку,  з чітко вираженим напрямом – на Схід.

Мої статті | Переглядів: 419 | Додав: boleslav | Дата: 04.28.2012 | Коментарі (0)

Перший Національний канал,(який через два роки «творчості» під орудою авторитетних в українській культурі Бенкендорфа і Арфуша  остаточно перетворився  на щось цілком протилежне своєму найменуванню), з якогось дива несподівано для всіх, цілком можливо, що і для своїх працівників провів фестиваль української пісні. Та не який-небудь, а кількадобовий, щоб, здивувавши світ, потрапити в книгу рекордів Гіннеса. Але це розтягнуте на кілька діб дійство не те, що світ не здивувало, а й в України не визвало сподіваного організаторами інтересу. Лише дуже обмежене число оглядачів помітило і позитивно оцінило, те що відбувалося. Та й то, скоріше не за результат, а за неабиякі потуги і сміливість(якщо не сказати нахабство) організаторів, які пішли на те, щоб за два тижні до закінчення Великоднього посту з телеефіру Першого кілька діб поспіль крім реклами лунали одні «гопи» і «притопи». Одним словом, творився справжній шабаш. Але, що керівникам нацтелеканалу до народних і християнских  звичаїв аборигенів! Вони без особливих зусиль знайшли такий матеріал, який завжди плаває  і не тоне, тобто діячів культури, як Поплавський і його команда, які завжди готові за якусь подачку, чи за похвалу «верхів» ушкварити гопака та виконати пісенний кітч на похороні рідної матері. І ці люди, не зважаючи на думку загалу вміють, як говорив поет  «своє робить». І те, що вони роблять, якщо й має відношення до української культури, то тільки в тому сенсі, що не йде їй на користь.


Мої статті | Переглядів: 395 | Додав: boleslav | Дата: 04.14.2012 | Коментарі (0)

Або що відкрилося після зриву куплі-продажу голосів парламентаря у Верховній Раді
Мітки: Роман Забзалюк, Ігор Рибаков. Герої і негідники. В Житомир на вибори, Парламент як торговий майданчик, де голосами депутатів торгують гуртом і в роздріб.  
Литвин - той що «потрібен країні», задовго до початку парламентських виборів демонструє цілком протилежне – країна і її мешканці з правом голосу потрібні йому. Більше, ніж будь-коли. Бо всі політичні сили, які він очолював – Аграрну партію, тепер Народну він довів до маргінесу своєю безпринципністю – і отже, всі надії тепер пов’язує  з виборами в мажоритарному окрузі. Вимушений вибір – Житомирщина, яка мала нещастя його виколисати.
Мої статті | Переглядів: 358 | Додав: boleslav | Дата: 02.19.2012 | Коментарі (0)

Едуард Русяновський

 Іллюзії і реальність пострадянської доби
мітки: шо гірше "реальний соціалізм" Білорусії, керована демократія в Росії чи вітчизняний кримінальний диктат?

Минуло два десятиріччя з часу розпаду СРСР, створення незалежних держав. Схоже на те, що за цей час більшість пострадянських утворень рухаються до «світлого капіталістичного майбутнього»  в незвичний спосіб: здійснивши перший круг спіралі свого непростого розвитку, вони… ніби повертаються назад, на вихідні позиції. І будівництво атрибутів держав треба розпочинати мало не з «нуля».


Мої статті | Переглядів: 367 | Додав: boleslav | Дата: 02.15.2012 | Коментарі (0)

ПОКІРНІСТЬ ЯГНЯТ,

АБО ЧИЇ НАСПРАВДІ ІНТЕРЕСИ ЗАХИЩАЄ ВОЛОДИМИР ПУТІН?

Єліанд ГОЦУЄНКО

МІтки: Путін: з кагебістів в капіталісти. газ і нафта стратегічна зброя. воювати не з росією, а з Путіним. Незалежна Україна - перешкода на шляху путінських планів                

В Україні, чого раніше в таких пропорціях не бувало, лунає все сильніше критика на адресу північного сусіда. Але критика ця якась абстрактна. Претензії адресуються Росії та «Газпрому», який, скориставшись моментом, «останню свитину з каліки знімає». Тим часом головний фігурант свари між сусідами залишається в стороні. Більше того, прихильники Путіна, яких чимало в Україні, навіть спромагаються на компліменти. Мовляв, ВВП такий сторогий з Україною, бо захищає національні інтереси Росії. Але… За великим рахунком, інтереси Росії тут ні при чому., поскільки Путін, перед усім, свої справи облаштовує. Тим часом, коли російський газ був дешевший, а при владі в країні знаходились «померанчеві», в піку їм українофоби створили навіть партію політики Путіна, мріючи про той час, коли до влади в Україні прийдуть послідовники російського напівдиктатора

Мої статті | Переглядів: 436 | Додав: boleslav | Дата: 01.26.2012 | Коментарі (0)

                                                                                                                                                Єліанд Гоцуєнко

На тривалий час навколо майже забутих теорій Адама Сміта, Карла Маркса та ряду інших політ економістів минулого знову вирують пристрасті. А Марксів «Капітал» неабияк зацікавив внуків і правнуків тих, хто в 19 - ому та в першій половині 20-ого сторіч використовували його як керівництво до революційної дії. Цей кількатомний труд Маркса досить складний для сприйняття, став останнім часом настільки запитаним, що в більшості країн книга зникла з букіністичних магазинів, а нові її видання б’ють рекорди по розповсюдженню таких серйозних праць. 

Мої статті | Переглядів: 380 | Додав: boleslav | Дата: 01.13.2012 | Коментарі (0)

Єліанд ГОЦУЄНКО
- Проблема в тому, що ви недооцінюєте можливості капіталу. Думаєте, якщо ви тут виросли,то це автоматично дає вам право лишатись тут і надалі.
- А хіба не дає?
- Не дає.
(Сергій Жадан. Роман «Ворошиловоград»)
Село перед вибором
 В аграрному секторі України в черговий раз відбуваються процеси, які нагадують повторення пройденого. Як і 18 років тому, коли земельна реформа лише розпочиналася, так і нині, коли після тривалого тупцювання на місці готується її продовження, дають про себе знати по суті ті ж самі біди і проблеми. Вони нікуди не поділися, час, що проминув, лише загострив їх. Про що свідчить незмінність головного питання, відповідь на яке так і не знайдено. Давня суперечка на предмет того, яка форма господарювання виявиться ефективнішою, здатною сповна використати потенціал українських чорноземів, і водночас сприятиме розвитку сільських територій, залишається незавершеною. Хоча, відображаючи хаотичні зміни, які відбулись, вона набрала нових відтінків.
Мої статті | Переглядів: 445 | Додав: boleslav | Дата: 12.31.2011 | Коментарі (0)

Єліанд Гоцуєнко
У Херсоні презентовано проект, спрямований на те, щоб дрібних виробників молока, об'єднавши в обслуговуючі кооперативи, зробити конкурентноспроможними

Виробництво молока - найбільш слабка ланка у тваринницькій галузі країни.
 При цьому позиції підгалузі не тільки не міцніють, але і з року в рік слабшають.Скорочення поголів'я корів, що триває більше 10 років, зазнало останнім часом загрозливих масштабів. Зростаючий дефіцит сировини всі в більшій мірі стримує розвиток переробної галузі. Ситуація ускладнюється диспропорцією у виробництві важливого продукту. Сучасні молочні комплекси, які застосовують передові технології та поставляють переробникам високоякісне молоко, займають аж ніяк не провідні позиції в його виробництві. Левова частка молока (близько 80%) виробляється не на великих і навіть не на середніх чи малих фермах, а в індивідуальних господарствах населення. Тривалий час індивідуальний сектор виручав, та й нині поки виручає переробників. Але в сформованих умовах, особливо у зв'язку з підвищенням вимог до якості молока, дрібні товаровиробники, які використовують примітивну технологію, не витримують конкуренції і ліквідуються, пускаючи худобу під ніж. Створюється зачароване коло, що загрожує продовольчій безпеці країни. Виробленої сировини на фермах з передовими технологіями ще занадто мало для повного завантаження переробних підприємств, а якість молока, що надходить з селянських дворів, вже не може задовольнити зростаючих вимог.

Мої статті | Переглядів: 371 | Додав: boleslav | Дата: 12.30.2011 | Коментарі (0)

1-10 11-20 ... 221-230 231-240 241-250 251-254